U Matki Bożej

W święto Matki Bożej Fatimskiej (sobota 13.X.) parafianie św. Bartłomieja Apostoła w Koninie mieli okazję uczestniczyć w kolejnej pielgrzymce na Jasną Górę.

          Wyjazd zorganizował (jak zwykle) proboszcz parafii ks. prał. Tomasz Michalski, dowodząc 55 pątnikami. Do jedno – czy kilkudniowych pielgrzymek jesteśmy już tak przyzwyczajeni, że tym razem chętnych było więcej niż miejsc w autokarze. Część parafian dołączyła jadąc własnymi samochodami. Wynika stąd, że mamy za co dziękować Matce Najświętszej oraz za jej pośrednictwem prosić dobrego Boga o kolejne łaski.

          Pielgrzymka to czas wzmożonej modlitwy. Rozpoczęliśmy prośbą o szczęśliwą podróż, następnie godzinki, różaniec, pieśni maryjne. Eucharystię w Kaplicy Cudownego Obrazu mieliśmy o godz. 11:00. O godz. 15:00 w Kaplicy Serca Pana Jezusa modliliśmy się koronką do Bożego Miłosierdzia, a następnie odprawiliśmy drogę krzyżową na Wałach Jasnogórskich. Rozważania odczytywali uczestnicy pielgrzymki, a stosowne pieśni, przygotowane przez pątniczki, śpiewali wszyscy.

Modlitewnej atmosferze towarzyszyła przepiękna pogoda: ciepła, prawdziwa polska złota jesień.

          Pokrzepieni duchowo, z radością w sercach wróciliśmy o godz. 20:00 do Konina, gdzie akurat w naszym kościele rozpoczynało się nabożeństwo fatimskie. Część z nas pozostała na nim.

 

 

Teks i zdjęcia: Teresa Kołodziejczak

Menu