Kapłani pracujący

Ks. prałat dr Tomasz Michalski

ur. 22 października 1960 r. w Sieradzu. Święcenia kapłańskie otrzymał 15 czerwca 1986 r. z rąk J. E. ks. bp-a Jana Zaręby we Włocławku. Rozpoczął prace duszpasterską jako wikariusz w Opatówku koło Kalisza. Następnie pracował w Ślesinie, a później w parafii NMP Królowej Polski w Koninie. W tym czasie również podjął pięcioletnie studia biblijno – pastoralne w Warszawie. Po ukończeniu studiów został mianowany kapelanem i sekretarzem J.E. ks. bp-a Bronisława Dembowskiego. Po trzech latach posługi przy ks. biskupie rozpoczął roczne stypendium językowe w Monachium i Dachau. Ks. bp Bronisław Dembowski mianował go Ojcem Duchownym w Wyższym Seminarium Duchownym we Włocławku. Po sześciu latach posługi w Seminarium J.E. ks. bp Wiesław Alojzy Mering skierował ks. prałata jako proboszcza do parafii św. Michała Archanioła w Russocicach oraz ustanowił Wikariuszem Biskupim ds. Formacji Kapłanów. Z dniem 4 czerwca 2009. został skierowany do posługi w naszej parafii.
Telefon kontaktowy: 518 014 822

Ks. mgr  lic. Bartłomiej Pyka

Urodził się 21 września 1992 w Kole. Po zdaniu matury w I Liceum im. Tadeusza Kościuszki w Koninie wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku. Święcenia Kapłańskie otrzymał 4 czerwca 2017 r w Katedrze we Włocławku z rąk ks. biskupa Wiesława Meringa. Jego pierwszą placówką była parafia Wniebowzięcia NMP w Lipnie. Po dwóch latach pracy, ksiądz biskup skierował go do pracy w naszej parafii powierzając mu posługę kapelana w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Koninie do lipca 2022 r. Obecnie jest prefektem w ZSCKU im. Stefana Batorego w Koninie.

Ks. mgr lic. Artur Biernat

urodził się 10 marca 1977 r. w Kole. Po ukończeniu Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Kole wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku. Święcenia Kapłańskie otrzymał 4 czerwca 2006 r w Katedrze Włocławskiej. Jako neoprezbiter został skierowany do parafii w Izbicy Kujawskiej. Po trzech latach przeniesiony do parafii św. Stanisława w Brześciu Kujawski. W 2011 roku dekretem J.E. ks. Biskupa rozpoczął  pracę w  parafii Najświętszego Zbawiciela we Włocławku, skąd po sześciu latach został skierowany do pracy duszpasterskiej w Zduńskiej Woli, w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Od 1 lipca 2020 r. został mianowany wikariuszem w naszej parafii, a od lipca 2022 roku ksiądz biskup powierzył mu posługę kapelana w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Koninie.
tel. kontaktowy: 518014665

Poprzedni
Następny

Menu