Ogłoszenia

XXVI Niedziela Zwykła

1 października 2023

 

 1. Apel o modlitwę w intencji Synodu Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski
 2. W dniu dzisiejszym  rozpoczęliśmy miesiąc październik, czas szczególnie poświęcony modlitwie różańcowej. Maryja tak często wskazuje na różaniec jako na jedyną nadzieję dla człowieka i świata. Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach różańcowych: dzieci, młodzież i dorosłych.  Nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 17.30.
 3. Dzisiaj z racji I niedzieli miesiąca  o godz. 17.15 spotkanie kół żywego różańca o godz. 17.30 – różaniec.
 4. W tym tygodniu we środę  wspomnienie św. Franciszka z Asyżu – uroczystość odpustowa u naszych sąsiadów w parafii św. Marii Magdaleny. Suma odpustowa o godz. 18.00.
 5. W tym tygodniu obchodzimy I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W I piątek Msze Święte o godz. 7. 00, 10. 00 i 18. 00. Po Mszy Świętej o godz. 7. 00 udamy się z posługą  do chorych. Spowiedź od godz. 7.00, 9. 30, 12.00 – 13. 00 i od 17. 30. Bardzo prosimy rodziców o przypomnienie dzieciom po I komunii świętej i tym wszystkim, którzy nie odprawili jeszcze dziewięciu I piątków miesiąca, aby przybyli do spowiedzi i komunii świętej wynagradzającej.  Zapraszamy również młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania, aby skorzystała z sakramentu spowiedzi i komunii świętej.
 6. W piątek o godz. 8.00 – Msza Święta w intencji dyrekcji, nauczycieli, młodzieży z I LO im. Tadeusza Kościuszki z racji jubileuszu tej zasłużonej szkoły dla naszego miasta i regionu. Modlić się będziemy również w intencji absolwentów żyjących i zmarłych.
 7. W sobotę o godz. 10.00 – Msza Święta wynagradzająca NSNMP, różaniec i medytacja.
 8. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 11.30 spotkanie dla rodziców i dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do I komunii świętej.
 9. W tym tygodniu spotkanie Matek w Modlitwie (grupa p. Eli i p. Ewy) według stałego porządku.
 10. W piątek o godz. 15.00 – nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
 11. W piątek swoje imienny obchodzi ks. Artur – polecamy  czcigodnego solenizanta naszym modlitwom. 
 12. Za trzy tygodnie rozpocznie się nawiedzenie Matki Bożej Częstochowskiej  rodzin naszej parafii. Ikona, która została poświęcona na Jasnej Górze i  omodlona w kaplicy cudownego Obrazu będzie przez 24 godziny w każdej naszej rodzinie, która zechce przyjąć Obraz Maryi pod swój dach. Uroczyste przekazanie Ikony nastąpi 22 października 2023 na Mszy  Świętej o godz. 10.00. Nawiedzenie rozpocznie się od rodzin z ul. Stodolnianej od strony przeprawy. Wraz z Ikoną otrzymamy okolicznościowy Modlitewnik oraz Pamiątkową Księgę do której będzie można wpisywać swoje zawierzenie, postanowienie i intencje.
 13. Seminarium odnowy Wiary w Kazimierzu Biskupim – szczegóły na ulotkach i plakacie.
 14. Zmarli: Marianna Chruścińska, Stanisław Kubiak, Anna Kąpielska
 15. Wszystkim naszym parafianom i sympatykom konińskiej fary życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże!
Poprzedni
Następny

Menu