Ogłoszenia

V Niedziela Wielkiego Postu – ogłoszenia duszpasterskie

 

  1.     Z powodu kolejnych ograniczeń związanych z ilością osób mogących uczestniczyć w liturgii wewnątrz świątyni,  a jednocześnie z doświadczeniem głodu eucharystycznego  niektórych osób od poniedziałku jedna z intencji z godz. 7.00 będzie odprawiana o godz. 8.00, tak więc rano będą dwie Msze Święte o godz. 7.00 i 8.00, z wyjątkiem I piątku i I soboty (kiedy to jest Msza Święta o godz. 10.00, popołudniu bez zmian Msza Święta o godz. 18.00.

  2.     Na Mszę świętą w tym czasie pandemii wchodzimy drzwiami od zakrystii, we Mszy Świętej może uczestniczyć tylko 5 osób nie licząc osób posługujących (p. kościelny, p. organista, czy też w czasie Mszy świętej pogrzebowej stosowne służby zakładu pogrzebowego). Prosimy o zrozumienie i wyrozumiałość. 

  3.     Jeżeli mimo to byłoby więcej osób pierwszeństwo zostania w świątyni mają osoby związane z zamówioną intencją mszalną, gdyby ktoś nie mógł zostać w kościele z powodu tych ograniczeń, może poprosić o udzielenie komunii świętej.    

  4.     Codziennie o godz. 20.30 w naszym kościele przy wystawionym Najświętszym Sakramencie – jako kapłani posługujący w naszej parafii modlimy się na różańcu o ustanie pandemii oraz w intencji lekarzy, pielęgniarek, służb sanitarnych oraz za chorych i wszystkie służby podejmujące walkę z pandemią. Zachęcamy do tej samej modlitwy w duchu jedności w naszych domach. Różaniec jest codziennie transmitowany na profilu facebook ks. Bartka, link do wejścia jest podany na stronach internetowych naszej parafii, wystarczy kliknąć o godz. 20.30 i modlić się razem z nami, a na zakończenie otrzymać błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

  5.     Od ubiegłego poniedziałku o godz. 15.00 jako wasi duszpasterze odprawiamy nowennę do Przemienia Pańskiego. Zapraszamy do duchowej łączności bez gromadzenia się czy to w kościele, czy też w czasie odmawiania różańca na cmentarzu przykościelnym.  

  6.     Bóg zapłać tym wszystkim, którzy w tych trudnych czasach pamiętają również  o potrzebach materialnych naszej parafii. Bóg zapłać jednej rodzinie z ul. Staszica za ofiarę 100 zł., oraz jednej osobie z ul. 3 Maja również za ofiarę 100 zł., na bieżące potrzeby parafii.   

  7.      Pozdrawiamy wszystkich naszych parafian i sympatyków konińskiej fary – pozostających w domu – tęsknimy za waszą obecnością w świątyni, ale jednocześnie rozumiemy powagę sytuacji, codziennie modlimy się w Waszej intencji i ufamy, że dobry Bóg przeprowadzi nas przez trudny czas doświadczenia i próby. Dziś wydaje się, że szatan odnosi zwycięstwo. Jesteśmy w rozproszeniu, zalęknieni, bojaźliwi,   praktycznie bez możliwości korzystania z sakramentu pokuty, praktycznie bez możliwości karmienia się Ciałem Pańskim, z perspektywą triduum paschalnego przeżywanego tylko za pomocą transmisji, to jednak ufajmy, ostatnie słowo należy do Boga, Jezus pokonał szatana, pokonał grzech, pokonał śmierć. „Zwycięstwo przyjdzie przez Maryję”. Wpatrujmy się w Jej Niepokalane Serce i trwajmy na modlitwie różańcowej. 

Poprzedni
Następny

Menu