Ogłoszenia

26 września  2021

XXVI Niedziela Zwykła

 

 1. Dzisiaj we wszystkich kościołach w Polsce dokonuje się doroczne liczenie liczby osób będących na Mszy Świętej i przystępujących do komunii świętej. Tegoroczne badanie statystyczne będzie bardzo ważne, ponieważ pokaże realny udział wiernych w życiu sakramentalnym Kościoła w kontekście zniesionych ograniczeń pandemicznych.
 2. W tym tygodniu w sobotę przeżywamy diecezjalną pielgrzymkę kół różańcowych do katedry włocławskiej oraz dziękczynienie za beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego. Z parafii naszej uda się delegacja na tę uroczystość. Osoby chętne prosimy o kontakt w zakrystii lub kancelarii.  Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.00 modlitwą różańcową. Następnie ks. prał. dr Antoni Poniński wygłosi prelekcję ukazującą związki bł. kard. Stefana Wyszyńskiego z diecezją włocławską, o godz. 11.00, będzie Msza Święta z dziękczynnym Te Deum, sprawowana pod przewodnictwem biskupa włocławskiego Krzysztofa Wętkowskiego.
 3. W tym tygodniu obchodzimy I piątek i I sobotę miesiąca. W I piątek Msze Święte o godz. 7. 00, 10. 00 i 18. 00. Po Mszy Świętej o godz. 7. 00 udamy się z posługą  do chorych. Spowiedź od godz. 7.00, 9. 30, 12.00 – 13. 00 i od 17. 30. Bardzo prosimy rodziców o przypomnienie dzieciom po I komunii świętej i tym wszystkim, którzy nie odprawili jeszcze dziewięciu I piątków miesiąca, aby przybyli do spowiedzi i komunii świętej wynagradzającej.  Zapraszamy również młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania, aby skorzystała z sakramentu spowiedzi i komunii świętej.
 4. Od piątku rozpoczynamy nabożeństwo różańcowe. Maryja tak często wskazuje na różaniec jako na jedyną nadzieje dla człowieka i świata. Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach różańcowych: dzieci, młodzież i dorosłych.  Nabożeństwo różańcowe codziennie pół godziny przed Mszą Świętą wieczorną.
 5. W sobotę o godz. 10.00 – Msza Święta wynagradzająca NSNMP oraz różaniec i medytacja.
 6. W tym tygodniu we środę  w liturgii Kościoła obchodzimy święto św. Michała Archanioła a w sobotę świętych aniołów stróżów.
 7. W przyszłą niedzielę  również o godz. 17. 00 – spotkanie żywego różańca
 8. W piątek o godz. 15.00 – nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
 9. W sobotę o godz. 10. 00 zapraszamy na spotkanie przygotowujące do sakramentu bierzmowania młodzież z klas I szkół ponadpodstawowych i starszych, którzy jeszcze przyjęli sakramentu bierzmowania. Spotkanie wyjątkowo z racji I soboty miesiąca odbędzie się w salce przy księgarni diecezjalnej. Sakrament bierzmowania dla tej grupy 28 października  o godz. 18.00.
 10. Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 11.30 – spotkanie rodziców i dzieci, które  przygotowują się do I komunii świętej.
 11. Od kilku tygodni kontynuujemy prace przy renowacji i konserwacji ścian i sufitu kaplicy Przemienienia Pańskiego. Bóg zapłać za  ofiary składane na tacę oraz za ofiary indywidualne: od stałej dobrodziejki z ul. Stodolnianej kolejna ofiara 100 zł i od stałego dobrodziej a z ul. Kościelnej kolejna ofiara 50 zł. Za każdy gest życzliwości i przywiązania do naszej pięknej świątyni składam serdeczne Bóg zapłać.
 12. Zmarli: Zofia Woś, Sabina Karmowska
 13. Wszystkim naszym parafianom i sympatykom konińskiej fary życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże!
Poprzedni
Następny

Menu