Ogłoszenia

28 maja 2023

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 

 

 1. Jutro drugi dzień Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, święto NMP Matki Kościoła. Msze Święte o godz. 7.00, 10.00 i 18.00.
 2. Już za tydzień kończy się czas spowiedzi i komunii świętej wielkanocnej. Przypominamy o tym obowiązku wynikającym z przykazań, które nakłada na nas Kościół. Spowiedź w czasie każdej Mszy Świętej oraz od poniedziałku do piątku od godz. 12.00 do 13.00.
 3. Jak każdego roku w miesiącu maju odwiedzamy modlących się przy kapliczkach Matki Bożej, w tym tygodniu w środę 31 maja o godz. 19.00 na ul. M. Dąbrowskiej.
 4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca.
 5. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca to również święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Zachęcamy do modlitwy w intencji kapłanów i nowe powołania kapłańskie i zakonne. 
 6. W pierwszy piątek Msze Święte o godz. 7. 00, 10.00 i 18.00. Po Mszy porannej udamy się z comiesięczną posługą do chorych. Spowiedź od godz. 7. 00, 9. 30, 12.00-13.00 i od 17.30. Kancelaria w tym dniu nieczynna.
 7. W sobotę o godz. 10.00 – Msza Święta, różaniec i medytacja z racji I soboty miesiąca.  Zapraszam wszystkich czcicieli Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
 8. Zachęcamy do wzięcia udziału w   konkursie pt: „Szlak Jubileuszowy po diecezji włocławskiej”, którego celem jest nawiedzenia sanktuariów naszej diecezji. Szczegóły konkursu  w Paszporcie Pielgrzyma, który można nabyć u p. Kościelnego. 
 9. U p. Kościelnego można również nabyć broszurę o historii naszej diecezji – cena 8 zł.
 10. W tym tygodniu stałe spotkania modlitewno - formacyjne:

      a) spotkania Matek w Modlitwie: grupa p. Ewy we wtorek o godz. 17.00 w salce parafialnej, grupa p. Eli  w środę o godz. 16.30 w kaplicy Matki Bożej,

      b) w piątek o godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia.

      c) w czwartek o godz. 18.40 – spotkanie kręgu biblijnego

      d) w sobotę o godz. 17.30 – różaniec w intencji rodzin

 1. W minioną środę odbyło się kolejne  spotkanie komitetu organizacyjnego przed Nawiedzeniem Matki Bożej w naszej parafii. Na spotkaniu został omówiony stan przygotowań związany z wystawą upamiętniającą Nawiedzenie Matki Bożej w roku 1975 oraz z plany związane z przygotowaniem banerów i ulotek o Misjach Świętych i peregrynacją Jasnogórskiej Ikony. W czerwcu do naszych domów zostaną dostarczone foldery z zaproszeniem do wzięcia udziału w Misjach i Nawiedzeniu. Prosimy o zarezerwowanie sobie terminu w okresie od 23 do 30 lipca, aby wziąć udział w tym historycznym wydarzeniu.
 2. Dzisiaj przed naszym kościołem wolontariusze w ramach akcji Pola Nadziei będą zbierać ofiary  na rzecz chorych w licheńskim Hospicjum im. św. Stanisława Papczyńskiego.
 3. Dzisiaj o godz. 17.00 – spotkanie kół żywego różańca
 4. Komunia święta rocznicowa w naszej parafii będzie w tym roku w niedzielę 11 czerwca o godz. 11.30.
 5. Zmarli: Urszula Niekrasz
 6. Wszystkim naszym parafianom i sympatykom konińskiej fary życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże! 
Poprzedni
Następny

Menu