Ogłoszenia

XVI Niedziela Zwykła   – Ogłoszenia duszpasterskie

21 lipca 2019

 

  1. Bieżący tydzień obfituje w liczne święta i wspomnienia liturgiczne: w poniedziałek św. Marii Magdaleny, we wtorek św. Brygidy – Patronki Europy, we środę św. Kingi, w czwartek św. Jakuba i Krzysztofa, a w piątek świętych rodziców Joachima i Anny.
  2. Z racji czwartkowego wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących w przyszłą niedzielę po każdej Mszy Świętej będzie błogosławienie samochodów oraz innych pojazdów: motorów, rowerów, wózków czy też hulajnóg.
  3. Parafia nasza w tym tygodniu w dniach 25 do 28 lipca organizuje tradycyjną doroczna pielgrzymkę do sanktuariów, w tym roku jest to m.in. sanktuarium św. Antoniego Padewskiego w Radecznicy, sanktuarium św. Stanisława Papczyńskiego w Górze Kalwarii, sanktuarium Matki Bożej Płaczącej w Lublinie, sanktuarium w Wąwolnicy oraz inne ciekawe miejsca: np. Zamość, Zwierzyniec, Kazimierz Dolny n. Wisłą.  Wyjazd na pielgrzymkę w czwartek 25 lipca o godz. 05.45 – sprzed kościoła. Msza Święta w pierwszym dniu pielgrzymki będzie sprawowana w Górze Kalwarii przy grobie św. Stanisława Papczyńskiego.
  4. W minionym tygodniu na plebanii odbyło się spotkanie komisji konserwatorskiej, któremu przewodniczył p. Grzegorz Budnik – kierownik Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków, delegatura w Koninie,  ws. uzgodnień dotyczących prac przy konserwacji krzyża, który znajduje się nad wyjściem z kościoła do kruchty od strony północnej. Zakres prowadzonych prac ukazują zdjęcia, które znajdują się w gablocie kruchty naszego kościoła. Termin realizacji zadanie wyznaczony jest na koniec sierpnia, koszt 9. 500 zł.
  5. Bóg zapłać za ofiary z ubiegłej niedzieli złożone na cele inwestycyjne naszej parafii.
Poprzedni
Następny

Menu