Ogłoszenia

31 maja 2020

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – Ogłoszenia duszpasterskie

 

 1.      Jutro drugi dzień Uroczystości Zesłania Ducha Świętego – święto NMP Matki Kościoła. Msze Święte o godz. 7.00, 10.00 i 18.00.
 2.      Od jutra rozpoczynamy nabożeństwo czerwcowe, codziennie po Mszy Świętej wieczornej modlimy się litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 3.      W tym tygodniu przeżywamy I czwartek, I piątek miesiąca i I sobotę miesiąca. W I piątek miesiąca Msze Święte o godz. 7. 00, 10.00 i 18.00. O godz. 15. 00 koronka do Bożego Miłosierdzia, spowiedź od godz. 7.00, 9. 30 i 12. 00 – 13. 00 oraz od 17. 30, w I piątek miesiąca kancelaria będzie nieczynna.
 4.      W sobotę o godz. 10.00 Msza Święta wynagradzająca  Niepokalanemu Sercu NMP oraz różaniec i medytacja.
 5.      Już za tydzień kończy się czas spowiedzi i komunii świętej wielkanocnej. Ze względu na liczne ograniczenia epidemiczne w tym roku bardzo niewiele osób skorzystało z sakramentu pokuty i pojednania, dlatego przypominamy o tym obowiązku wynikającym z przykazań, które nakłada na nas Kościół.
 6.      Pierwsza komunia święta w tym roku powodu panujących ograniczeń epidemicznych będzie w kilku terminach: 04. 14. 19. 21. 25 i 28   czerwca, natomiast komunia święta rocznicowa będzie 07 czerwca, próba przed komunią rocznicową 05 czerwca o godz. 19.00 i spowiedź 06 czerwca o godz. 9.00.
 7.      W tym tygodniu w czwartek pierwsza grupa dzieci przystąpi do I komunii świętej.
 8.      Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy kolejną serię kursu przedmałżeńskiego. Wszystkich którzy planują ślub w tym roku, a jeszcze nie uczestniczyli w katechezach przedmałżeńskich zapraszamy na niedzielę na godz. 17.00. Katechezy z powodu stanu epidemii będą odbywać się w kościele.
 9.      W czwartek po Mszy świętej wieczornej w kościele spotkanie  kręgu biblijnego.
 10. Do 17 czerwca organizowana jest kolejna zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zebrane środki z tej zbiórki przeznaczone są cele misyjne. Zużyte sprzęty można zostawiać przy kancelarii parafialnej.  
 11. Bóg zapłać ks. Wiktorowi Ignaczakowi naszemu rodakowi za ufundowanie dla naszej parafii pięknego czerwonego ornatu. Jest to dar wdzięczności za przyjęte rok temu święcenia kapłańskie. 
 12. Bóg zapłać za bezimienną ofiarę 100 zł. na kwiaty do Matki Bożej.
 13. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom konińskiej Fary życzymy błogosławionej, szczęśliwej niedzieli. Niech Pan Bóg błogosławi nas i strzeże od zła wszelkiego a Maryja nasza Matka i Opiekunka niech roztacza nad nami płaszcz swej Matczynej opieki. Szczęść Boże!
Poprzedni
Następny

Menu