Ogłoszenia

22 maja 2022

VI Niedziela Wielkanocna

 

  1. Słowo Biskupa Włocławskiego o 50. rocznicy święceń kapłańskich biskupa Wiesława Meringa.
  2. Trwa miesiąc maj – czas poświęcony w szczególny sposób Matce Bożej. Każdego dnia  gromadzimy się w świątyni na Mszy Świętej o godz. 18. 00, po której jest nabożeństwo majowe.
  3. W tym tygodniu w poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Krzyżowe podczas których modlimy się o dobre urodzaje oraz w intencji krajów głodujących, dlatego Msza Święta wieczorna rozpocznie się od procesji do krzyża misyjnego, przy którym modlić się będziemy w tych intencjach.
  4. Za tydzień Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, od piątku nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, codziennie po Mszy Świętej rannej i wieczornej modlić się będziemy o umocnienie darem Ducha Świętego i ożywienie naszej wiary.
  5. Za tydzień wolontariusze w ramach akcji Pola Nadziei będą zbierać przed naszym kościołem ofiary na rzecz chorych w licheńskim Hospicjum im. św. Stanisława Papczyńskiego.
  6. W czwartek o godz. 18.45 – krąg biblijny.
  7. W tym tygodniu pragniemy nawiedzić kapliczki maryjne znajdujące się na terenie naszej parafii, aby wspólnie modlić się litanią loretańską za przyczyną NMP. W środę o godz. 19.00 odwiedzimy – modlących się przy kapliczce  na ul. Marii Dąbrowskiej (przy skrzyżowaniu z ul. Nadrzeczną) a sobotę o godz. 19.00 odbędzie się procesja maryjna po ulicach Posoki. Rozpoczęcie nabożeństwa przy figurce znajdującej się na posesji przy ul. Błękitnej, następnie w procesji udamy się wzdłuż ul. Błękitnej – Karminową – Cytrynową do ul. Rzgowskiej.  Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę zarówno mieszkańców Posoki jak i pozostałych mieszkańców naszej parafii.
  8. Parafia nasza organizuje doroczną pielgrzymkę do sanktuariów. W tym roku będą to sanktuaria Kaszub i Pomorza oraz inne ważne miejsca tej części naszej Ojczyzny. Program pielgrzymki obejmie m. in.: Gdańsk - kościół Mariacki, kościół św. Brygidy, muzeum Solidarności, katedrę w Gdańsku Oliwie wraz z koncertem organowym, Westerplatte, Sanktuarium Piaśnica – miejsce eksterminacji i mordu 12 tysięcy Polaków przez Niemców w lasach piaśnickich, sanktuarium Królowej Kaszub w Sianowie oraz kolegiatę w Kartuzach i katedrę w Pelplinie. Termin pielgrzymki od 29 sierpnia do 1 września, noclegi w Centrum Ekumenicznym św. Brygidy w Gdańsku - Oliwie. Koszt pielgrzymki 850 zł., zapisy do 20 czerwca, zaliczka przy zapisie 200 zł.    
  9. Tygodnik „Idziemy”: Polecam artykuł: Drogi do Maryi w konińskiej farze, który ukazuje kult Matki Bożej Częstochowskiej w naszej świątyni. Lektura tego artykułu będzie dobrym przygotowaniem na czekającą nas w przyszłym roku peregrynację kopi cudownego obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, który po prawie 50 latach ponownie nawiedzi naszą diecezję i nasze miasto. 
  10. Zmarli: Tomasz Antecki 
Poprzedni
Następny

Menu