Ogłoszenia

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

15 września  2019

XXII Niedziela zwykła

 

  1.         W tym tygodniu we środę przeżywamy święto świętego Stanisława Kostki – patrona dzieci młodzieży polskiej. W tym dniu w szczególny sposób pragniemy modlić się  w intencji młodego pokolenia.

  2.         Od piątku 20 września w parafii naszej po każdej Mszy Świętej porannej przeżywać będziemy nowennę do świętego Michała Archanioła, prosząc o wsparcie w walce duchowej, przez nowennę pragniemy przygotować się do wizytacji kanonicznej, którą w naszej wspólnocie będziemy przeżywać 29 września na Mszy Świętej o godz. 10.00 i 12.45 – w czasie której młodzież z naszej parafii przystąpi do sakramentu bierzmowania.

  3.         Trwają zapisy do scholii parafialnej. Zapraszamy serdecznie dzieci wraz z rodzicami o zgłaszanie się do ks. Bartłomieja lub p. Pauli i Natalii. Pierwsze, powakacyjne spotkanie odbędzie się 21.09 tj. sobota o godz. 11:00 w salce na plebanii.  

  4.         W czwartek o godz. 18.40 – spotkanie kręgu biblijnego.

  5.         W poniedziałek i środę po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Matek w modlitwie, w poniedziałek grupa p. Eli w środę grupa p. Ewy.

  6.         Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedziele na cele inwestycyjne naszej parafii, przypomnę, że w ostatnich tygodniach zostały zamontowane nowe witraże do kaplicy Przemienienia Pańskiego oraz zakończono zaplanowane na ten rok murowanie słupków i przęseł do ogrodzenia przy kościele od strony ul. 3 Maja, obecnie odnawiane są pozostałe części ogrodzenia brama, furki i stalowe przęsła. 

  7.         Caritas Diecezji Włocławskiej zachęca Parafie i Szkoły do włączenia się w akcję „Tornister misyjny”, w ramach której zbieramy przybory i zeszyty szkolne dla dzieci w Tanzanii, Kenii i Papui Nowej Gwinei. W ramach tej akcji do  13 października br. Można przynosić do zakrystii lub kancelarii parafialnej powyższe przedmioty, które zostaną przekazane na misje.

  8.         Zmarli: Stanisław Niciński,
Poprzedni
Następny

Menu