Ogłoszenia

III Niedziela Zwykła – ogłoszenia duszpasterskie 

  1. W dniu dzisiejszym z inicjatywy papieża Franciszka przeżywamy Niedzielę Słowa Bożego. Zachęcamy do codziennej lektury Pisma Świętego. Święty Ambroży mówił, że „gdy człowiek bierze do ręki z wiarą Pismo Święte i je czyta, znów przechadza się z Bogiem w raju”. Życzę wszystkim częstych i pięknych wędrówek z Bogiem po rajskich ogrodach.

  2. 17 lutego w naszej parafii będziemy przeżywać diecezjalne obchody światowego dnia chorego. Na Mszy Świętej o godz. 18.30 będziemy gościć chorych i ich opiekunów z rejonu konińskiego. Mszy Świętej z udzieleniem sakramentu chorych będzie przewodniczyć ksiądz Biskup Wiesław Alojzy Mering. Uroczystość ta będzie transmitowana przez Telewizję TRWAM i Radio Maryja.

  3. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy nowennę przed Światowym dniem chorego, codziennie po Mszy Świętej rannej i przed Mszą Świętą wieczorną modlić się będziemy w intencji chorych. Można zgłaszać intencje za chorych na kartkach w kancelarii bądź w zakrystii.

  4. W tym tygodniu w poniedziałek i w środę po Mszy Świętej wieczornej spotkanie modlitewne Matek w modlitwie.

  5. W czwartek po Mszy Świętej wieczornej spotkanie kręgu biblijnego.

  6. W tym tygodniu przeżywamy I sobotę miesiąca. O godz. 10.00 – Msza Święta wynagradzająca NSNMP oraz różaniec i medytacja – serdecznie zapraszamy czcicieli Niepokalanego Serca NMP.

  7. W tym tygodniu w sobotę zakończyliśmy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli nas do swoich domów. Czas wizyty duszpasterskiej to wspaniała okazja do lepszego wzajemnego poznania, które pomaga w codziennym funkcjonowaniu parafii. Była to już moja jedenasta  kolęda w naszej parafii, coraz lepiej poznaję naszych parafian i widzę wiele dobra, zatroskania i zaangażowania się w życie naszej parafii.  Dziękuję wszystkim, którzy nas przyjęli do swoich domów, dziękuję za wspólną modlitwę i zaufanie wyrażające się zarówno w dzieleniu swoim życiem jak i składanymi ofiarami.
Poprzedni
Następny

Menu