Ogłoszenia

II NIEDZIELA ZWYKŁA

 16 stycznia

1. Od wtorku do 18 stycznia w całym Kościele będziemy obchodzić kolejny tydzień modlitw o jedność chrześcijan. Hasłem tegorocznego Tygodnia jest biblijny tekst zaczerpnięty z Ewangelii według św. Mateusza: „Zobaczyliśmy Jego gwiazdę na Wschodzie i przyszliśmy oddać Mu pokłon”.

  1. Nabożeństwo ekumeniczne w naszym dekanacie odbędzie się 18 stycznia o godz. 17.00 w Kościele Ewangelicko-Reformowanym w Żychlinie.
  2. Dzisiaj o godz. 16.00 – Msza Święta Trydencka
  3. W minionym tygodniu zakończyliśmy tegoroczną, wyjątkową wizytę duszpasterską. Kolęda miała podwójny wymiar na indywidualne zaproszenia nawiedziliśmy około 100 rodzin z naszej parafii, dla pozostałych były zorganizowane Msze Święte tzw. „kolędowe”, na których modliliśmy się o błogosławieństwo i zdrowie dla poszczególnych części naszej parafii. Po Mszy Świętej odbywało się nabożeństwo eucharystyczne z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Na zakończenie każdej Mszy Świętej w kościele odbywał się wspólnym śpiew kolęd. Pragnę w tym miejscu serdecznie podziękować zarówno tym, którzy zarosili nas do swoich domów, jak i tym którzy przybyli na kolędę do kościoła. Tradycyjnie przy okazji kolędy składamy ofiary, za które składamy serdeczne Bóg zapłać.
  4. Bóg zapłać również za ofiary na cele inwestycyjne złożone w ubiegłą niedzielę na tacę, zebraliśmy na ten cel 3.500,00 zł. Bóg zapłać również za ofiary indywidulane, które wpłynęły na konto parafialne jak i złożone w kancelarii, zakrystii czy na plebanii: od jednej rodziny z ul. Kościuszki 200 zł., od jednej z Placu Wolności 100 zł., od jednej stałej dobrodziejki z ul. Stodolnianej 100 zł., od jednej z ul. Osada 300 zł., i od jednej z ul. Osada 200 zł., od jednej z ul. Drużbackiej 300 zł., od jednej z ul. Stodolnianej 200 zł.  
  5. Zmarli: Marianna Lenard, Stanisław Wesołowski, Wacław Wrzosek, Zbigniew Andrzejewski

Poprzedni
Następny

Menu