Ogłoszenia

 VI Niedziela Wielkanocna  – Ogłoszenia duszpasterskie

26 maja 2019

 1. Dzisiaj przypada dzień Matki, wszystkim matkom wyrażamy wdzięczność za przyjęcie daru życia  i trud wychowania oraz życzymy opieki najlepszej Matki NMP, a dla zmarłych wypraszamy dar życia wiecznego.

 2. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni krzyżowe, przed każdą Mszą Świętą wieczorną modlić się będziemy w czasie procesji do krzyża misyjnego o dobre urodzaje.

 3. Od piątku rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

 4. W przyszłą niedziele na Mszy Świętej o godz. 11.30 – komunia święta rocznicowa.   

 5.  Próba dla dzieci przygotowujących się do  komunii świętej rocznicowej we wtorek i środę o godz. 19.00, spowiedź natomiast w sobotę o godz. 10.00.

 6.  W tym tygodniu obchodzimy pierwszą sobotę miesiąca, Msza Święta wynagradzająca NSNMP o godz. 10.00.

 7. Parafia nasza w dniach od 25 do 28 lipca (od czwartku do niedzieli) organizuje tradycyjną doroczną pielgrzymkę autokarową po najpiękniejszych sanktuariach naszej Ojczyzny. W tym roku docelowym sanktuarium i miejscem naszych noclegów będzie sanktuarium św. Antoniego Padewskiego w Radecznicy k. Zamościa. Program pielgrzymki obejmie także Lublin z pięknie zachowanym Starym Miastem, zamkiem z kaplicą Trójcy Świętej i pięknym kościołem oo. Dominikanów, gdzie do niedawna znajdowały się największe w Polsce relikwie krzyża świętego oraz kościół katedralny, gdzie znajduje się łaskami słynący obraz Matki Bożej, Górę Kalwarię, Roztoczański Park Narodowy wraz ze Zwierzyńcem, Kazimierz Dolny, Zamość i sanktuarium w Wawolnicy. Koszt pielgrzymki 480 zł., cena obejmuje podróż, 3 noclegi, śniadania i obiadokolacje, opłaty związane ze zwiedzaniem oraz ubezpieczenie i opłaty dla przewodników. Zapisy w kancelarii – jest jeszcze ok. 10 miejsc wolnych.

 8.  W tym tygodniu spotkania modlitewne Ruchu Matki w modlitwie: w poniedziałek o 18.30 (grupa p. Ewy) i w środę o 19.00 (grupa p. Eli).

 9.  W czwartek po Mszy wieczornej spotkanie kręgu biblijnego.

 10.  W tym tygodniu we środę  o godz. 19.00 nabożeństwo majowe na Posoce ul. Złota 5 u p. Anety Piekarskiej.  Serdecznie zapraszam mieszkańców Posoki zarówno dolnej jak i górnej z prawej i lewej strony na wspólną modlitwę. Posoka to nowa część naszej parafii, wspólna modlitwa stanowi wspaniałą okazję do lepszej integracji mieszkańców.

 11. Zmarli: Zbigniew Ćwik, Henryk Janiak
Poprzedni
Następny

Menu