Ogłoszenia

II Niedziela Zwykła

17  stycznia 2021 r.

 

1. Od jutra do 25 stycznia w całym Kościele będziemy przeżywać kolejny tydzień modlitw o jedność chrześcijan. Hasłem tegorocznego Tygodnia jest biblijny tekst zaczerpnięty z Ewangelii według św. Jana 15,1–17: „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie owoc obfity”.

2. Od wtorku pragniemy rozpocząć wyjątkową tegoroczną kolędę. W podanych terminach zapraszam mieszkańców poszczególnych ulic na Mszę Świętą sprawowaną w intencji naszych parafian.

a) we wtorek 19 stycznia 2021 r. o godz. 17.00 będzie Msza Święta w intencji mieszkańców Starówki,  czyli następujących ulic: Plac Wolności, Urbanowskiej, Obrońców         Westerplatte, Słowackiego, Kościuszki, Kilińskiego, Mickiewicza, Kopernika, Galileusza, Dąbrowskiego, Dąbrowskiej, Zagórowska, 3 Maja, Wiosny Ludów, Bankowa, Plac     Zamkowy, Targowa, Krzywa, Staszica, PCK, Żwirki i Wigury, Szarych Szeregów, Wodna, Kościelna, Śliska, Gwoździarska, Grunwaldzka.

b) w czwartek 21 stycznia 2021 r. o godz. 17.00  będzie Msza Święta w intencji mieszkańców ul. Nadrzecznej

c) w sobotę 23 stycznia 2021 godz. 17.00 będzie Msza Święta w intencji mieszkańców  Posoki (całość Górna i Dolna)

  1. Na zakończenie każdej Mszy Świętej tzw. „kolędowej” będzie okolicznościowe nabożeństwo oraz zawierzenie rodzin opiece i wstawiennictwu św. Józefa, Którego Rok Jubileuszowy, z woli papieża Franciszka przeżywamy w Kościele od 8 grudnia 2020 do 8 grudnia 2021. 
  2. Jednocześnie prosimy, aby każda rodzina zorganizowała w swoim domu rodzinny dzień kolędowy, który będzie polegał na zgromadzeniu rodziny przy kolędowo ubranym stole, wspólnym odmówieniu dziesiątki różańca i odmówienia przez głowę rodziny modlitwy błogosławieństwa domu według wzoru zamieszczonego w folderze kolędowym, który mam nadzieję, że dotarł do naszych domów, jeżeli natomiast ktoś nie otrzymał tej przesyłki to bardzo proszę poprać po Mszy  Świętej od p. Kościelnego.
  3. Bóg zapłać za ubiegłotygodniowe  ofiary złożone na cele inwestycyjne naszej parafii. Zebraliśmy na ten cel 2300 zł. Bóg zapłać również za ofiary indywidualne na nasz kościół: od stałej naszej dobrodziejki z ul. Stodolnianej kolejna ofiara 100 zł., od jednej rodziny z ul. Galileusza 300 zł., od jednej rodziny z ul. 3 Maja ofiara 200 zł. na kościół oraz 100 zł. – ofiara kolędowa, jak również 150 zł. na cele kolędowe od jednej rodziny z ul. Wodnej. Za każdy gest życzliwości składam staropolskie Bóg zapłać.  
  4. Dnia 29 grudnia 2020 roku Chorwację nawiedziło najsilniejsze od 140 lat trzęsienie ziemi. Zginęło siedem osób, setki zostało rannych, a tysiące pozbawionych dachu nad głową. Straty materialne opiewają na miliony dolarów. W obliczu tego wydarzenia Caritas Chorwacji zwróciła się do wszystkich ludzi dobrej woli z prośbą o pomoc. Jako Kościół w Polsce – za pośrednictwem Caritas Polska przekazaliśmy już 100 tys. złotych, jednak potrzeby są zdecydowanie większe. W tej nadzwyczajnej sytuacji, w przyszłą  niedzielę 24 stycznia br. Będziemy obchodzić „Dzień solidarności z Chorwacją”. W jego ramach, podczas każdej Mszy Świętej, we wszystkich parafiach będziemy modlić się za poszkodowanych, a przed kościołami przeprowadzimy zbiórkę datków na ten cel.

Zmarli: Teresa Kubacka, Kazimierz Głowacki

Poprzedni
Następny

Menu