Ogłoszenia

II Niedziela Wielkiego Postu – Ogłoszenia duszpasterskie

17 marca 2019

  1.         Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Droga krzyżowa w tym tygodniu po Mszy Świętej o godz. 10. 00 i o godz. 17.00, nabożeństwo gorzkich żali z nauką pasyjną w niedziele o godz. 17.45. W tym tygodniu o poprowadzenie drogi krzyżowej proszę młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.

  2.         W dzisiejszą niedzielę obchodzimy dzień solidarności z misjonarzami, przed świątyniami  w ramach akcji Niedzieli Ad Gentes zbierane są ofiary na cele misyjne.

  3.         W tym tygodniu we wtorek obchodzimy uroczystość św. Józefa – patrona Kościoła Powszechnego i patrona naszej diecezji. Msze Święte o godz. 7.00, 10.00  i 18.00. W czasie Mszy Świętej o godz. 10.00 będziemy się modlić za wszystkich zmarłych z naszych rodzin, którzy nosili imię Józef oraz za żyjących, którzy noszą to imię. Intencje z nazwiskami swoich bliskich można zgłaszać w kancelarii lub zakrystii. Zachęcamy do licznego uczestnictwa w liturgii Mszy Świętej, „szczęśliwy bowiem kto sobie Józefa ma za Opiekuna…”. 

  4.         Przypominam o stałych spotkaniach formacyjnych Matek w Modlitwie, chóru i ministrantów oraz młodzieży według stałego porządku. Zapraszamy również do scholki, próby w każdą sobotę o godz. 10:30 w salce na plebanii. 

  5.         Bóg zapłać za ubiegłotygodniowe ofiary na tacę złożone na cele inwestycyjne naszej parafii. Aktualnie w pracowni p. Adama Stawińskiego Art. Witra w Chorzowie prowadzone są prace nad witrażem św. Bartłomieja Apostoła do okna w prezbiterium naszego kościoła oraz w pracowni p. Pauliny Krupy prace konserwatorskie przy krzyżu, który znajduje się nad wejściem do kościoła od strony kruchty północnej, w minionym tygodniu wymieniliśmy również część poduszek na ławki do kościoła oraz daliśmy do wymiany kolejną partię do ławek po prawej stronie kościoła.

  6.         Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Włocławskiej zaprasza na diecezjalne obchody XV Narodowego Dnia Życia i Dnia Świętości Życia, które odbędą się 21marca /czwartek/ w  katedrze włocławskiej  oraz w Muzeum Diecezjalnym.  Początek o godzinie 9.40.

  7.         Zmarli: Marianna Matczak, Maria Sapikowska, Alicja Świder 

 

Poprzedni
Następny

Menu