Polska pod Krzyżem

          W sobotę 14 września grupa naszych parafian wzięła udział w spotkaniu modlitewnym Polska pod Krzyżem. 
O godz. 10:00 pod przewodnictwem ks. Szymona Wiwatowskiego znaleźliśmy się na lotnisku w Kruszynie pod Włocławkiem. O godz. 11:00 wzięliśmy udział w modlitwie różańcowej, następnie wysłuchaliśmy konferencji Lecha Dokowicza - członka Fundacji Solo Dios Basta i współorganizatora uroczystości, a o 15:00 modliliśmy się z dziesiątkami tysięcy wiernych z całej Polski koronką do Miłosierdzia Bożego. 
Po niej uczestniczyliśmy we Mszy Świętej wraz z uroczystym wniesieniem relikwii Krzyża Świętego. Podczas przepięknej Eucharystii ze wzruszeniem wysłuchaliśmy homilii Papieża Jana Pawła II wygłoszonej we Włocławku lata temu podczas pielgrzymki Ojca Świętego w Polsce. 
Niestety z powodu warunków pogodowych i ... raczej okazałego wieku naszych uczestników po konferencji nt. ks. Dolindo-Ruotalo opuściliśmy plac, wyruszając w drogę powrotną do Konina. 
         Jak się później okazało, wszyscy, już w domach, przeżywaliśmy drogę krzyżową transmitowaną z Kruszyna przez telewizję polską. 
         W tym samym dniu pod krzyżem misyjnym przy naszym kościele o godz. 15:00 modlili się parafianie, którzy pozostali w Koninie. 

Menu