Ogłoszenia

XVIII Niedziela Zwykła

1 sierpnia 2021

 

  1. W piątek w naszej wspólnocie parafialnej obchodzimy tradycyjny odpust z racji Uroczystości Przemienienia Pańskiego. Zachęcamy do licznego uczestnictwa w liturgii. Odpusty na Przemienienie Pańskie cieszą się wielkim kultem, są głęboko zakorzenione w tradycji naszego miasta. Przybądźmy zatem licznie, aby prosić o cud przemiany, o ustanie pandemii, o zdrowie dla zakażonych, o przemianę w naszym narodzie, w naszych rodzinach i w życiu każdego z nas. Msze Święte o godz. 7. 00, 8. 30, 10. 00 i uroczysta suma o godz. 12.00. Sumie odpustowej będzie przewodniczyć i homilie na wszystkich Mszach Świętych będzie głosił ks. Łukasz Dzikiewicz – nasz rodak pochodzący z parafii Miłosierdzia Bożego w Koninie.
  2. W tym roku uroczystość odpustowa w naszej parafii zbiega się z I piątkiem miesiąca, dlatego zachęcam do spowiedzi i komunii świętej wynagradzającej.  Zapewne wielu jeszcze nie wypełniło dorocznego obowiązku spowiedzi wielkanocnej. Pośród zamętu współczesnego świata szukajmy światła dla naszej duszy w sakramentach świętych. Z powodu uroczystości odpustowej w tym dniu nie udamy się z posługą do chorych. Kancelaria parafialna w tym dniu nieczynna.
  3. Dzisiaj 1 sierpnia obchodzimy 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w modlitwie o bohaterach tamtych dni, niech rozpoczęty miesiąc sierpień, czas naszych odpustów parafialnych, czas pielgrzymek i abstynencji będzie okazją do kształtowania w sobie postawy ofiary, wyrzeczenia i miłości do Boga i Ojczyzny.
  4. Dzisiaj w parafii Żychlin uroczystość odpustowa ku czci św. Juana Diego.  Suma odpustowa o godz. 11.30.
  5. We wtorek w godzinach  od 12.00-13.00 – dyżur kapłana w konfesjonale.
  6. W sobotę o godz. 10.00 – Msza Święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP, różaniec i medytacja z racji I soboty miesiąca. Na Eucharystii o godz. 10.00 będziemy gościć wspólnotę Kościoła Domowego z Wrocławia, która w Kazimierzu Biskupim przeżywa swoje rekolekcje formacyjne. Po Mszy Świętej spotkanie z przedstawicielami naszych wspólnot Matki w Modlitwie i Wojownicy Maryi. Bardzo proszę przedstawicieli tych wspólnot o podzielenie się świadectwem swojej formacji i doświadczeniami z niej wynikającymi.
  7. Tradycyjnie 7 sierpnia z naszego miasta wyruszy piesza pielgrzymka na Jasną Górę – zapisy w parafii św. Maksymiliana w Koninie.
  8. Bóg zapłać za ubiegłotygodniowe ofiary na MIVA Polska przy błogosławieniu samochodów, zebraliśmy i przekazaliśmy na wsparcie środków na zakup pojazdów dla polskich misjonarzy  900 zł.
  9. W minionym tygodniu odbyło się spotkanie komisji konserwatorskiej dotyczące prac w kaplicy Przemienienia  Pańskiego. Komisja stwierdziła, że obecna wersja z lat 80. XX wieku jest wtórna, dlatego podjęto decyzję o zdjęciu całej warstwy wtórnych przemalowań i następnie dokonaniu konserwacji i renowacji warstwy pierwotnej.
  10. Zmarli: Krystyna Puchała, Kazimierz Kowalski  

 Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom konińskiej Fary życzymy błogosławionej, szczęśliwej niedzieli. Szczęść Boże!

 

Poprzedni
Następny

Menu