Ogłoszenia

V Niedziela Wielkanocna

   

Słowo Administratora Apostolskiego Diecezji Włocławskiej do wiernych
 
Czcigodni Księża,
Drodzy Diecezjanie Włocławscy!
 
We wtorek 27 kwietnia, doszła do nas wiadomość, że papież Franciszek mianował 77 biskupa Diecezji Włocławskiej. I właśnie dlatego kieruję do Was, Bracia i Siostry, moje słowo.
 
Przychodzi do nas Ksiądz Biskup dr Krzysztof Wętkowski, który był dotąd pomocniczym biskupem w Gnieźnie. Urodzony w 1963 roku, jest człowiekiem doskonale wykształconym, wytrawnym znawcą prawa kanonicznego, doświadczonym przez pełnienie różnych funkcji w macierzystej diecezji: kapelan biskupa, kanclerz przez 17 lat, profesor seminarium, rzecznik prasowy, kanonik Kapituły Prymasowskiej, wikariusz generalny. Teraz swoje siły i zdolności wprzęgnie w pracę na Bożą chwałę i pożytek Ludu Bożego Diecezji Włocławskiej.
 
Kościół Włocławski wita z szacunkiem i radością nowego Pasterza! Dobrze wiemy, że tylko w zgodnej współpracy duchowieństwa i Ludu Bożego z Pasterzem możliwe jest skuteczne głoszenie Ewangelii i dawanie jej w życiu świadectwa. Tego spodziewa się Chrystus i oczekują ludzie.
 
Dziękujemy Ojcu Świętemu za posłanego do nas nowego Biskupa. Dla Kościoła Włocławskiego ten rok jest szczególny – wszak Syn tego Kościoła, Sługa Boży ks. kard. Stefan Wyszyński doczeka się wyniesienia na ołtarze! Osoba Księdza Prymasa Wyszyńskiego, który był arcybiskupem Warszawy i Gniezna, z Włocławkiem jest tak bardzo złączona! Męczennik Dachau – bł. ks. bp Michał Kozal też przyszedł do Włocławka z Gniezna.
 
Módlmy się chętnie i często, by opieka tych Świętych i Błogosławionych towarzyszyła Księdzu Biskupowi Krzysztofowi i była źródłem siły w tak bardzo trudnej posłudze i niełatwych czasach! Już dziś zapraszam na ingres nowego biskupa do katedry włocławskiej, który odbędzie się w sobotę 19 czerwca o godz. 11.
 
Księże Biskupie Krzysztofie – witamy Cię z zaufaniem, czcią i radością, wzywając także opieki Matki Bożej w Jej miesiącu i św. Wojciecha, patrona metropolitalnego Gniezna!
 
+Wiesław Mering, Administrator Apostolski
 
Włocławek, 30 kwietnia 2021 r. (L.dz. 841/2021)

 1. W dniu wczorajszym rozpoczęliśmy miesiąc maj – czas poświęcony w szczególny sposób Matce Bożej. Każdego dnia  gromadzimy się w świątyni na Mszy Świętej o godz. 18. 00, po której jest nabożeństwo majowe.
 2. Jutro Uroczystość NMP Panny Królowej Polski. Msze Święte jak w każdą niedzielę oraz o godz. 16.00 – Msza Święta w nadzwyczajnym rycie rzymskim.    
 3. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek i I piątek miesiąca. W czwartek modlimy się o powołania oraz w intencji kapłanów posługujących w naszej parafii i pochodzących z naszego miasta.
 4. W I piątek miesiąca Msze Święte o godz. 7. 00, 10.00 i 18.00. Po Mszy o godz. 7. 00 udamy się z posługą do chorych, o godz. 15. 00 koronka do Bożego Miłosierdzia, spowiedź od godz. 7.00, 9. 30 i      12. 00 – 13. 00 oraz od 17. 30, w I piątek miesiąca kancelaria będzie nieczynna. W sobotę o godz. 17. 30 różaniec w intencji rodzin.
 5. Dzisiaj o godz. 17. 00 – spotkanie żywego różańca.
 6. Bóg zapłać osobom, które w miniony piątek pięknie posprzątały kościół i teren przy kościele.
 7. I komunia święta w naszej parafii tradycyjnie w trzecią niedzielę maja, w tym roku z powodu ograniczeń pandemicznych, uroczystość odbędzie się w dwóch grupach: o godz. 11.30 i o godz. 13.00. Wyjątkowo Msza Święta południowa będzie przesunięta o 15 minut. Z powodu panujących ograniczeń na Mszach Świętych komunijnych w środku kościoła oprócz dzieci będą mogły być jeszcze po dwie osoby do każdego dziecka. Pozostałych prosimy o modlitwę na zewnątrz świątyni.
 8. W sobotę o godz. 10.00 – spotkanie dla młodzieży z klas VII i VIII. Przygotowania do sakramentu bierzmowania były w tym roku bardzo ograniczone, dlatego korzystając z nieco lepszej sytuacji epidemicznej zapraszamy młodzież na spotkanie.
 9. Za tydzień w naszej parafii po Mszach świętych odbędzie się akcja charytatywna Pola Nadziei na rzecz Hospicjum św. Stanisława Papczyńskiego w Licheniu, otaczającego opieką osoby chore i cierpiące.
 10. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby naszej parafii: od stałych dobrodziejów z ul. Stodolnianej kolejna ofiara 400 zł., od stałej naszej dobrodziejki kolejna ofiara 400 zł. oraz od dwóch rodzin z ul. Kownackiej po 100 zł. z racji kolędy. W minionym tygodniu kontynuowaliśmy prace przy budowie ogrodzenia przy kościele wzdłuż ul. 3 Maja. Za każdy dar serca składamy staropolskie Bóg zapłać. 
 11. Zmarli: Elżbieta Tomczak, Stanisława Stachowiak.
 12. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom konińskiej Fary życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże!

 

 

Poprzedni
Następny

Menu