28 Maj 2018   imieniny: Augustyn, Jaromir, Wilhelm
KAPŁANI I...
Ks. prałat dr Tomasz Michalski
Ks. prałat dr Tomasz Michalski ur. 22 października 1960r. w Sieradzu. Święcenia kapłańskie otrzymał 15 czerwca 1986r. z rąk J. E. ks. bp-a Jana Zaręby we Włocławku. Rozpoczął prace duszpasterską jako wikariusz w Opatówku koło Kalisza. Następnie pracował w Ślesinie, a później w parafii NMP Królowej Polski w Koninie. W tym czasie również podjął pięcioletnie studia biblijno – pastoralne w Warszawie. Po zakończeniu studiowania został mianowany kapelanem i sekretarzem J.E. ks. bp-a Bronisława Dembowskiego. Po trzech latach posługi przy ks. biskupie rozpoczął roczne stypendium językowe w Monachium i Dachau. Ks. bp Bronisław Dembowski mianował go Ojcem Duchownym w Wyższym Seminarium Duchownym we Włocławku. Po sześciu latach posługi w Seminarium J.E. ks. bp Wiesław Alojzy Mering skierował ks. prałata jako proboszcza do parafii św. Michała Archanioła w Russocicach oraz ustanowił Wikariuszem Biskupim ds. Formacji Kapłanów oraz Ojcem Duchownym Kapłanów Diecezji Włocławskiej. Z dniem 4 czerwca 2009. został skierowany do posługi w naszej parafii.

Telefon kontaktowy: 242 87 48

ks. mgr lic. Mariusz Antonkiewicz
ks. mgr lic. Mariusz Antonkiewicz ur. 5.01.1981 roku w Radomiu. Pochodzi z parafii św. Stanisława BM w Drużbinie.
Święcenia kapłańskie otrzymał we Włocławku 31 maja 2009 roku z rąk ks. bpa Wiesława Meringa. Po święceniach posługiwał przez 6 lat w parafii Wniebowzięcia NMP w Radziejowie.
Z dniem 30 czerwca 2015 roku skierowany do pracy duszpasterskiej jako wikariusz w parafii św. Bartłomieja w Koninie i do posługi jako kapelan w Wojewódzkim Szpitalu zespolonym przy ul. Szpitalnej w Koninie.
Imieniny obchodzi 19 stycznia

ks. mgr Szymon Wiwatowski
ks. mgr Szymon Wiwatowski

organista Konrad Grzebielucha
organista Konrad Grzebielucha ur. 30 stycznia 1992r.. Przybył do naszej parafii z Chełmna nad Nerem, gdzie przez 5 lat pełnił funkcję organisty. W 2012r. ukończył Liceum Plastyczne w Kole. Od 2010 roku uczęszcza do Diecezjalnego Studium Organistowskiego we Włocławku. Od 1 września 2013r. pełni funkcję organisty w kościele św. Bartłomieja w Koninie.