21 Październik 2017   imieniny: Urszuli, Celiny, Hilarego
OGŁOSZENIA
OGŁOSZENIA PARAFIALNE
15 października 2017
XXVIII Niedziela Zwykła

 

1. W tym tygodniu w czwartek obchodzimy święto św. Łukasza – patrona lekarzy, pamiętajmy w tym dniu o modlitwie w intencji służby zdrowia.  

2. Trwa miesiąc październik, czas szczególnie poświęcony modlitwie różańcowej. Zapraszamy na codzienne nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30. 

3. Bóg zapłać za ubiegłotygodniowe ofiary z racji XVII Dnia Papieskiego, na rzecz utalentowanej, pochodzącej z ubogich rodzin młodzieży. Zebraliśmy i przekazaliśmy na ten cel 950 zł. 

4. W piątek po Mszy wieczornej – próba chóru. Zapraszamy nowe osoby do śpiewania na cześć Pana. 

5. W poniedziałek i środę po Mszy wieczornej spotkanie Matek w Modlitwie. 

6. W czwartek po Mszy wieczornej spotkanie kręgu biblijnego. 

7. W piątek po Mszy świętej spotkanie ministrantów.

8. W sobotę o godz. 10.00 spotkanie dla klas III oddziałów gimnazjalnych przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.  

9. Od ubiegłej niedzieli trwa kurs przedmałżeński. Zapraszamy w każdą niedziele o godz. 17.00. 

10. W dzisiejszą niedzielę po każdej Mszy Świętej będą zbierane są podpisy pod inicjatywą obywatelską „Zatrzymaj aborcję!”, której celem jest wyeliminowanie z polskiego prawa możliwości zabijania w fazie prenatalnej dzieci z podejrzeniem choroby. Przyczyńmy się swoim podpisem do ratowania dzieci nienarodzonych. 

11. W przyszłą niedzielę w kościołach w całej Polsce odbywa się doroczne liczenie ilości wiernych uczestniczących w Eucharystii i przystępujących do komunii świętej. 

12. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę z racji II Niedzieli miesiąca na cele inwestycyjne naszej parafii. W minionym tygodniu były kontynuowane prace przy remoncie latarni na kaplicy Zemełki.  

13. Zbliża się miesiąc listopad – czas szczególnej pamięci i modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Zachęcamy do tej pamięci wyrażającej się w naszych pięknych i tradycyjnych wypominkach. Być może nasi bliscy cierpiąc w czyśćcu wołają: „Zlitujcie się nade mną wy przyjaciele moi”. Pomagajmy naszym bliźnim poprzez modlitwę, bo kiedyś my będziemy tej modlitwy tak bardzo potrzebować. 

14. W dniach 27 -29 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbędzie się Ekumeniczne Czytanie Biblii. Organizatorzy zapraszają do zapisów, które prowadzone będę  w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ulicy Dworcowej 13 od poniedziałku (23 października) - osobiście lub telefonicznie - w godzinach otwarcia placówki.

15. W niedzielę (29 października) w kościele ewangelicko-reformowanym w Żychlinie, o godz. 16.00 odbędzie się koncert barda Jurka Dajuka.