17 Luty 2018   imieniny: Zbigniew, Julian, Łukasz
OGŁOSZENIA
 
I Niedziela Wielkiego Postu – Ogłoszenia duszpasterskie
 
1. W minionym tygodniu rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu. Czas wyjątkowy, okres pokuty i nawrócenia oraz szczególnie obfitego działania łaski Bożej. Zapraszamy na tradycyjne nabożeństwa wielkopostne: drogi krzyżowej i gorzkich żali.  Droga krzyżowa w każdy piątek dla seniorów i osób starszych o godz. 10. 00, dla dorosłych, dzieci i młodzieży o godz. 17. 00, nabożeństwo gorzkich żali z nauką pasyjną w niedziele o   godz. 17. 45.
 
2. W najbliższy piątek będziemy przeżywać dzień postu i modlitwy w łączności z papieżem Franciszkiem w intencji pokoju w Demokratycznej Republice Konga i Południowym Sudanie.
 
3. W sobotę odbędzie się pielgrzymka kapłanów metropolii gnieźnieńskiej do katedry w Gnieźnie z racji 100 rocznicy święceń kapłańskich bł. biskupa Michała Kozala. Jest to również dzień modlitwy w intencji kapłanów.
 
4. W najbliższą niedzielę 25 lutego na Mszach Świętych o godz. 10.00 i 12.45 będziemy gościć: p. Beatę Dunin-Wąsowicz – sopran, p. Adama Szramskiego – baryton i p. Antoniego Pokorę – organy, którzy w trakcie Mszy Świętej będą mieli oprawę muzyczną, a po jej zakończeniu będzie jeszcze krótki koncert pieśni pasyjnych m. in. następujących kompozytorów: Jana Sebastiana Bacha, Wolfganga Amadeusza Mozarta czy Stanisława Moniuszki.
 
5. Nauki dla osób przygotowujących się do sakramentu małżeństwa w każdą niedzielę o godz. 17.  00 w sali parafialnej.
 
6. Przypominam o stałych spotkaniach formacyjnych Matek w Modlitwie, kręgu biblijnego i chóru według stałego porządku.
 
7. Bóg zapłać za ofiary na tacę złożone w ubiegłą niedzielę na cele inwestycyjne.
 
8. Zmarli: Irena Karpińska
 
9. Tygodnik „Idziemy”: Polecam bardzo dobry artykuł o. Dariusza Kowalczyka pt. „Zatracenie duszy”; godny uwagi jest także artykuł „Chorzy na samotność”, według opinii specjalistów poczucie utrzymującej się samotności niszczy zdrowie tak samo jak wypalenie 15 papierosów dziennie.