15 Grudzień 2017   imieniny: Nina, Celina, Walerian
OGŁOSZENIA
OGŁOSZENIA PARAFIALNE
22 października 2017
XXIX Niedziela Zwykła
 
 

1. Trwa miesiąc październik, czas szczególnie poświęcony modlitwie różańcowej. Zapraszamy na codzienne nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30. 

2. W tym tygodniu w sobotę obchodzimy święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza, Juda Tadeusz to patron od spraw trudnych i beznadziejnych cieszy się dużym kultem w naszej świątyni, wiele osób modli się przed jego wizerunkiem w nawie bocznej. Św. Szymon natomiast to patron naszego księdza wikariusza ks. Szymona Wiwatowskiego, w którego intencji modlić się będziemy na Mszy Świętej o godz. 18.00. 

3. W ubiegłą niedzielę w kościołach w całej Polsce odbywało się doroczne liczenie ilości wiernych uczestniczących w Eucharystii i przystępujących do komunii świętej. Na Mszy Świętej było 1331 osób o 70 osób mniej niż w roku ubiegłym, u komunii świętej 508 osób o 64 mniej niż w roku ubiegłym.  

4. W ubiegłe dwie niedziele zbieraliśmy podpisy pod projektem ustawy „Zatrzymaj aborcję”, zebraliśmy 150 podpisów, Bóg zapłać wszystkim, którzy maja odwagę bronić poczętego życia. 

5. W piątek po Mszy wieczornej – próba chóru. Zapraszamy nowe osoby do śpiewania na cześć Pana. 

6. W poniedziałek i środę po Mszy wieczornej spotkanie Matek w Modlitwie. 

7. W czwartek po Mszy wieczornej spotkanie kręgu biblijnego. 

8. W piątek po Mszy świętej spotkanie ministrantów.

9. W sobotę o godz. 10.00 spotkanie dla klas III oddziałów gimnazjalnych przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.  

10. W każdą niedziele o godz. 17.00. 

11. Zbliża się miesiąc listopad – czas szczególnej pamięci i modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Zachęcamy do tej pamięci wyrażającej się w naszych pięknych i tradycyjnych wypominkach. Być może nasi bliscy cierpiąc w czyśćcu wołają: „Zlitujcie się nade mną wy przyjaciele moi”. Pomagajmy naszym bliźnim poprzez modlitwę, bo kiedyś my będziemy tej modlitwy tak bardzo potrzebować. 

12. We środę na godzinę 18.00 wybieramy się do kina Centrum na film „Dwie korony”, osoby chętne proszę o kontakt z p. Anią Kasprzak. 

13. Sprawy gospodarcze: w minionym tygodniu kontynuowaliśmy prace przy konserwacji latarni na kaplicy Zemełki, prace te są już na ukończeniu. Rozpoczęliśmy również prace remontowe mające na celu wybudowanie toalet do użytku parafialnego. 

14. W dniach 27 -29 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbędzie się Ekumeniczne Czytaniu Biblii. Organizatorzy zapraszają do zapisów, które prowadzone będę  w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ulicy Dworcowej 13 od jutra - osobiście lub telefonicznie - w godzinach otwarcia placówki.

15. W niedzielę (29 października) w kościele ewangelicko-reformowanym w Żychlinie, o godz. 16.00 odbędzie się koncert barda Jurka Dajuka.