1 Grudzień 2015   imieniny: Natalia, Blanka, Eligiusz
AKTUALNOŚCI
Wizyta J.E. Ksiądz Biskup Wiesław Alojzego Meringa
dodano dnia: 2015-11-22

Dnia 15 grudnia 2015 roku o godzinie 18.00 J.E. Ksiądz Biskup Wiesław Alojzy Mering dokona uroczystego poświęcenia witraża Matki Bożej na ścianie frontowej kościoła św. Bartłomieja Apostoła w Koninie i części zabytkowej polichromii oraz tablicy upamiętniającej posługę duszpasterską bł. Ks. Edwarda Grzymały w naszym mieście.

ZAPRASZAMY

czytaj więcej

Wiktor - obłóczyny
dodano dnia: 2015-10-31

W sobotę 31 października nasz ministrant, a obecnie alumn Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku – Wiktor Ignaczak – przyjął, pobłogosławioną przez biskupa Stanisława Gębickiego, sutannę.

W tej niezwykłej uroczystości, tzw. Obłóczyn, uczestniczyło wielu kapłanów z naszym ks. Proboszczem na czele. Oczywiście obecni byli rodzice Wiktora, brat, babcia, wujek oraz pozostała rodzina i przyjaciele.

Po uroczystości w kościele św. Witalisa we Włocławku ubrany w strój duchowny Wiktor zaprosił swoich gości na uroczysty obiad, po czym odebrał życzenia i prezenty.

czytaj więcej

Msza Święta w intencji Służby Zdrowia
dodano dnia: 2015-10-16

16 października przypada święto św. Łukasza – patrona służby zdrowia. W związku z powyższym w poniedziałek, 19 października o godzinie 16-tej w kaplicy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Koninie odprawiona została koncelebrowana Msza święta w intencji pracowników konińskiej służby zdrowia. Eucharystii przewodniczył kapelan tutejszego szpitala, ks. Mariusz Antonkiewicz, a współcelebrował kapelan szpitala przy ulicy Kardynała Stefana Wyszyńskiego, ks. Karol Zając, który wygłosił okolicznościową homilię. We mszy św. uczestniczyli chorzy oraz pracownicy szpitala z dyrektorem Łukaszem Dolatą i wicedyrektorem Marią Karczewską. Na koniec ks. Mariusz podziękował wszystkim za udział w Eucharystii i zaprosił zebranych na kawę i ciasto.

czytaj więcej